Hayri Uğur Tekstil
Hazırlanıyoruz
Hayri Uğur Tekstil


HAYRİ UĞUR TEKSTİL A.Ş. Türkiye’nin önde gelen hazır giyim imalat ve ihracat firmalarından biridir. Firmamız 1995 yılında Uğur Tekstil adı ile kurulmuş olup, üretiminin yaklaşık %95’ini ihraç etmektedir. Müşterilerimiz, dünyada tanınmış mağaza zincirleridir.

Ana faaliyet alanı Avrupa pazarları için dokuma kumaşlardan hazır giyim üretimi yapan Hayri Uğur Tekstil, Mersin & Şanlıurfa Fabrikaları ve İstanbul Ofisi ile bugün Türkiye’nin sektöre yön veren ve damgasını vuran lider hazır giyim üreticilerindendir.


Üretim kapasitesi aylık 1.500.000 adedi geçmiş olan Hayri Uğur Tekstil A.Ş. yüksek kapasiteli entegre üretim tesisleri ile %55 alt grup, %45 üst grup ürün yelpazesiyle müşterilere hizmet vererek hazır giyim ürünlerinin tüm üretim süreçlerini yürütmektedir. Ürün yelpazemizde yer alan üretimlerimizde ağırlıklı olarak yerli dokuma kumaş kullanılmaktadır.  Merkezimiz Tarsus-Mersin Organize Sanayi Bölgesi’nde olup, gerekli tüm yasal şartlara uygun ve çevre dostu üretim yapan atölyelerle işbirliği içerisindedir. Üretimlerimiz OCS, RCS, Sedex, BCI, BSCI belgelerimiz ile sosyal uygunluk çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.